Topinambūru ziedu tēja

Topinambūrs (latīņu: Heliantus tuberosus) – daudzgadīgs lakstaugs, kas pieder pie Asteru dzimtas, saulgriežu ģints. Šis augs var izaugt augstumā no viena līdz trim un pat četriem metriem. Virszemes topinambūra daļa ir ļoti dekoratīva un ir līdzīga saulgriezei. Topinambūrs zied no augusta līdz oktobrim. Tējai ziedus ievāc septembrī.
Topinambūru ziedu tēja īpaši veselīga cilvēkiem, kas cieš no diabēta un disbakteriozes. Taču tās lietošana ir ļoti noderīga profilaktoriski pret daudzām slimībām. Šī tēja palielina tonusu organismā, stiprina imunitāti, kā arī pozitīvi ietekmē organisma tieksmi uz aptaukošanos, augstu cukura līmeni asinīs un traucējumiem sirds un asisnvadu sistēmā.
Topinambūru ziedu tēja ir bagātīga ar hlorofilu un savdabīgu garšu, ko dod ziedputekšņi no kaltētā zieda drīksnas. Auga ēteriskās eļļas unikālā garša veido maigu un saldu dzērienu, ko var lietot ikdienā bez ierobežojuma.

Tēju nav ieteicams vārīt, bet tikai apliet ar ~80C karstu varītu ūdeni. Deva uz 200ml ~3 ziediņi.

Linda Griin piedāvā topinambūru ziedu tēju salikumā ar citām ārstnieciskām tēju drogām: ābolmētru, piparmētru, pelašķiem, kliņģerītēm, kumelītēm un smiltsērkšķu lapām. Tādā veidā jau tā veselīgajiem topinambūru ziediem nāk klāt citu augu dziednieciskās īpašības.