Sastāvs: kaltētas upenes (80%), kaltēta raudene (20%)

Melnā upene (latīņu: Ribes nigrum) - daudzgadīgs, līdz 1,5 m augsts ērkšķogu dzimtas krūms. Upeņu ogas satur daudz C vitamīnu, B1, P vitamīnus, karotīnus, organiskās skābes, dzelzi, mikroelementus - mangānu, varu, hromu u.c. Tāpēc ogas ir kaltētas zemā temperatūrā, lai pēc iespējas vairāk saglabātu šīs vērtīgas vielas un mikroelementus.
Upeņu ogām piemīt pretiekaisuma, sviedrējošas, urīndzenošas un pretcaurejas īpašības. Upenes arī paaugstina organisma pretošanās spēju slimībām un uzlabo ēstgribu. Šo tēju lieto arī klepus, aizsmakuma, saaukstēšanās, garā klepus, hipertonijas, nierakmeņu un urīnpūšļa akmeņu un iekaisumu ārstēšanai. Turklāt upenes arī uzlabo un regulē vielmaiņu. Labvēlīgi ietekmē nervu šūnu veselību.

Raudene (latīņu: Origanum vulgare L) ir daudzgadīgs augs un Latvijā sastopams arī savvaļā. Tā kā raudenei piemīt visai plašs izmantošanas spektrs, to kultivē. Tā ir gan ārstniecības augs, gan garšaugs. Raudenes tēju lieto iekšķīgi kā atkrēpošanas un sviedrēšanas līdzekli, kā ēstgribas uzlabotāju, jo veicina žults sekrēciju un zarnu peristaltiku. Raudenes sastāvā ir atrodamas vielas ar spēcīgām antioksidantu īpašībām, līdz ar to raudene spēj pasargāt šūnas no apkārtējās vides nelabvēlīgās iedarbības, un tiek aizkavēti šūnu novecošanās procesi. Šī tēja tiek izmantota dažādu iekaisuma slimību ārstēšanai – mutes dobuma skalošanai pie smaganu iekaisumiem, mutes dobuma kandidozes ārstēšanai. 

Raudeni nav ieteicams lietot grūtniecības laikā līdz 34.nedēļai, jo tā stimulē dzemdes muskulatūru.

upenes-raudene70gLV LindaGriin

70g

Tēja upenes un raudene