Sastāvs: kaltētas upenes (80%), kaltētas kumelītes (20%)

Melnā upene (latīņu: Ribes nigrum) - daudzgadīgs, līdz 1,5 m augsts ērkšķogu dzimtas krūms. Upeņu ogas satur daudz C vitamīnu, B1, P vitamīnus, karotīnus, organiskās skābes, dzelzi, mikroelementus - mangānu, varu, hromu u.c. Tāpēc ogas ir kaltētas zemā temperatūrā, lai pēc iespējas vairāk saglabātu šīs vērtīgas vielas un mikroelementus.
Upeņu ogām piemīt pretiekaisuma, sviedrējošas, urīndzenošas un pretcaurejas īpašības. Upenes arī paaugstina organisma pretošanās spēju slimībām un uzlabo ēstgribu. Šo tēju lieto arī klepus, aizsmakuma, saaukstēšanās, garā klepus, hipertonijas, nierakmeņu un urīnpūšļa akmeņu un iekaisumu ārstēšanai. Turklāt upenes arī uzlabo un regulē vielmaiņu. Labvēlīgi ietekmē nervu šūnu veselību.

Kumelītēm ir spēcīga antibakteriāla iedarbība, tās iesaka lietot sirds asinsvadu sistēmas nostiprināšanai, nieru darbības uzlabošanai un kuņģa nomierināšanai. Tām ir gremošanas sistēmas uzlabojošas un vēdera uzpūšanos mazinošas īpašības.
Kumelīšu tēja ir nomierinoša un nogurumu mazinoša, bezmiega gadījumā. Kumelītes izmanto arī kā dezinficējošu līdzekli mutes gļotādas skalošanai. Kumelīšu tēju iesaka lietot saaukstēšanās profilaksei un ārstēšanai, tās palīdz arī pret kaulu sāpēm un lūzumiem, kā arī zobu sāpēm, dažādām tūskām. Ar kumelīšu kompresēm ārstē acu un ausu iekaisumus, ārstē dažādus ādas izsitumus, tūkumus, iekaisumus, nedzīstošas brūces un augoņus. Šai tējai ir patīkama, maiga garša un smarža, kas ļoti patīk arī bērniem.

 

upenu-kumelisuTejas75-110gLindaGriinLV

110g                           75g

Tēja upenes un kumelītes