Sastāvs: kaltētas upenes (75%), kaltēti pelašķi (25%)

Melnā upene (latīņu: Ribes nigrum) - daudzgadīgs, līdz 1,5 m augsts ērkšķogu dzimtas krūms. Upeņu ogas satur daudz C vitamīnu, B1, P vitamīnus, karotīnus, organiskās skābes, dzelzi, mikroelementus - mangānu, varu, hromu u.c. Tāpēc ogas ir kaltētas zemā temperatūrā, lai pēc iespējas vairāk saglabātu šīs vērtīgas vielas un mikroelementus.
Upeņu ogām piemīt pretiekaisuma, sviedrējošas, urīndzenošas un pretcaurejas īpašības. Upenes arī paaugstina organisma pretošanās spēju slimībām un uzlabo ēstgribu. Šo tēju lieto arī klepus, aizsmakuma, saaukstēšanās, garā klepus, hipertonijas, nierakmeņu un urīnpūšļa akmeņu un iekaisumu ārstēšanai. Turklāt upenes arī uzlabo un regulē vielmaiņu. Labvēlīgi ietekmē nervu šūnu veselību.

 

Pelašķi lieto ļoti plaši, tikpat kā pie visām kaitēm. Visbiežāk lieto kā pret saaukstēšanās līdzekli, jo pelašķu tēja novērš klepu, iesnas, drudzi un citas augšējo elpošanas ceļu orgānu saslimšanas, tomēr pelašķim visraksturīgākā ārstnieciskā iedarbība ir saistīta ar asins attīrīšanu. Pelašķis palīdz atjaunot asinīs dzelzs līmeni un sarkanos asins ķermenīšus, aptur asiņošanu un veicina brūču dzīšanu. Ļoti ieteicama pelašķu tēja ir anēmijas slimniekiem un cilvēkiem ar bālu sejas krāsu, tāpat pelašķu tēja palīdzēs pret izsitumiem un sirds slimniekiem.
Pelašķus izmanto arī ēstgribas un gremošanas veicināšanai, sakārtojot un stabilizējot zarnu darbību un mikrofloru. Tā mazina gāzu uzkrāšanos zarnās. Ļoti labi izmantojams pavasara attīrīšanās kūrēs. Pelašķu tēju izmanto sejas mazgāšanai un mutes skalošanai.

 

Pelašķus nedrīkst lietot grūtniecības laikā.

 

 

upenu-pelaskuTejasBurka-kartonsLindaGriin

120g 80g

Tēja upenes un pelašķi