Sastāvs: kaltētas kliņģerītes

Kliņģerīte (latīņu: Calendula officinalis) ir kurvjziežu dzimtas ārstniecības augs. Ārstniecības kliņģerīšu tēja ir plaši pazīstama un tās iedarbība ir pārsteidzoša - tā ne tikai nomierina, paildzina miegu un padziļina elpošanu, bet ir ieteicama sievietēm pirms menstruālajā periodā, jo samazina ginekoloģiskās, pēcdzemdību sāpes un regulē mēnešreizes. Kliņģerīšu uzlējums palīdz arī saules apdegumu vai sēnīšu gadījumos.
Kliņģerīšu ziedus, kurus lieto kā pretiekaisuma līdzekli angīnas, mutes dobuma gļotādas, smaganu iekaisuma ārstēšanai. Tās izmanto kā sviedrēšanas un atkrēpošanas līdzekli, saaukstēšanās gadījumos, pret krampjiem, galvassāpēm un reiboņiem.
Kliņģerīte ir viens no efektīvākajiem līdzekļiem asinsspiediena pazemināšanai un sirdsdarbības stiprināšanai. Kliņģerīšu kompreses iesaka likt uz vātīm, tūkumiem, apdegumiem, ēdēm un nopietniem ādas bojājumiem, kas jau struto. Senatnē kliņģerītes izmantojuši kuņģa, divpadsmitpirkstu zarnas čūlas, žultsceļu, žultspūšļa, aknu, acu, ausu, smaganu, iekaisuma gadījumos. Tās dabas dotās īpašības lieliski stiprina imūnsistēmu.

klingerisuTejas35-25gLindaGriinLV

35g                             25g

Kliņģerīšu tēja